Czego wymagać od dobrego lakieru hybrydowego? Ważne cechy

2022-04-13

Jeżeli zastanawiasz się, czego możesz wymagać od dobrego lakieru hybrydowego, jakie powinien mieć właściwości, a czego unikać, dowiesz się tego wszystkiego z naszego artykułu.


Ważne cechy dobrego lakieru hybrydowego

Znalezienie dobrego lakieru hybrydowego w dzisiejszych czasach nie jest trudne. Obfitość marek, które specjalizują się w lakierach hybrydowych, sprawia, że wybór jest łatwy. Czasem to jednak tylko pozory. Lakiery hybrydowe na pierwszy rzut oka niewiele się różnią od siebie. Ot, szklana buteleczka i kolorowa emalia. W rzeczywistości jednak lakiery do hybrydowego manicure znacznie różnią się od siebie i nie jest to tylko odcień i logo brandu, który sygnuje swoją nazwą konkretny wyrób. 

Dobry lakier hybrydowy można rozpoznać po tym, że zapewnia pełne krycie już po jednej warstwie. Czyli powinien mieć odpowiednio gęstą konsystencję i wysokiej jakości formułę, która zawiera skrupulatnie dobrane składniki podane w precyzyjnie wyważonych proporcjach. Te właściwości trudno sprawdzić w drogerii, na zakupach, ale warto sugerować się recenzjami, czy opiniami koleżanek. Markowe lakiery hybrydowe są przetestowane dermatologicznie. Będą pozbawione potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych, takich jak: formaldehyd czy toulen. 

Dobrą metodą jest również poznanie działania marki, co pomoże nam zbudować do niej zaufanie jak do eksperta w danej dziedzinie. Jaką ma opinię, czy jej produkty cieszą się popularnością, czy oferta produktowa odpowiada na najnowsze trendy, a produkcja lakierów hybrydowych odbywa się zgodnie z najnowszą wiedzą technologiczną? 

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest trwałość hybrydy, jaką oferuje producent. Dobra formuła utrzyma się na paznokciach przez cztery tygodnie. Czym jeszcze charakteryzuje się wysokiej jakości lakier hybrydowy? Przede wszystkim tym, że nie odpryskuje, a kolor zachowuje blask przez cały czas noszenia hybrydy. Ponadto dobrej jakości lakier gładko rozprowadza się po płytce, wypełnia nierówności i przykrywa zgrubienia. 

Pędzelek do zadań specjalnych

Klasyczne lakiery hybrydowe to nie tylko formuła, ale również pędzelek. To małe akcesorium jest niezbędne do prawidłowej aplikacji lakieru. Od kształtu i wykonania pędzelka zależy wygląd i trwałość hybrydy. Należy wybierać lakiery hybrydowe z pędzelkami o równo przystrzyżonym włosiu, które nie odstaje i nie jest postrzępione. Dobry jakościowo pędzelek bez problemu, jednym ruchem, pomaluje całą płytkę, od skórek aż do czubka płytki. Włosie powinno być zwarte, nieluźne. Dzięki temu mamy pewność, że żaden włosek nie pozostanie na płytce paznokcia podczas malowania. 

Oczywiście kształt pędzelka to kwestia indywidualna i jednej osobie będzie bardziej odpowiadał ten szeroki, a innej pędzelek dłuższy. Te pędzelki, które zbierają najlepsze opinie, łączą w sobie obie te cechy, dlatego warto szukać buteleczki lakieru z pędzelkiem, który jest szeroki i długi, obejmujący za jednym pociągnięciem cały paznokieć. 

Szukając dobrego lakieru hybrydowego, wybierajmy te profesjonalne, marek, które są uznane w branży i cieszą się dobrą opinią klientów. Takie kryterium zapewni nam bezpieczeństwo użytkowania. Biorąc pod uwagę ogromną konkurencję na rynku, łatwo przewidzieć, że lakiery hybrydowe topowych marek będą dobrej jakości, przebadane i bezpieczne. Jednak już gama kolorystyczna i poszczególne cechy produktu będą inne, dlatego wybór odpowiedniego lakieru hybrydowego wymaga przetestowania kilku, aby dobrze poznać ich właściwości w konkretnym działaniu i tym samym określić własne preferencje odnośnie produktów do manicure hybrydowego. W skrócie – dowiedzieć się, czego szukamy w dobrym lakierze hybrydowym.