Jak dbać o swoją brodę i zarost

2021-06-08

Każdy mężczyzna, który decyduje się na zachowanie zarostu, powinien wiedzieć, że należy o ten zarost lub brodę dbać. I to w określony sposób. Włosy na brodzie są zdecydowanie twardsze niż te na głowie, ale to nie oznacza wcale, że można sobie pozwolić na to, by ich nie doglądać. Wymagają one solidnej dawki codziennej pielęgnacji. Zarost staje się wtedy odpowiednio ułożony, a skóra pod nim nawilżona. Jak więc dbać o swój zarost i jakich kosmetyków używać, aby robił wrażenie za każdym razem?

Pielęgnacja brody i zarostu zaczyna się od...

Pielęgnacja brody i zarostu to dla wielu mężczyzn wciąż wyzwanie. Są jeszcze na tym świecie osoby, którym czesanie brody wydaje się czymś dziwacznym, a to przecież absolutna podstawa pielęgnacji! Dobrze wyczesana broda jest tylko jednym aspektem całego przedsięwzięcia, nie można bowiem zapominać o skórze twarzy. Skóra pod zarostem, która nie dostaje codziennej porcji szczotkowania, może łuszczyć się i wysychać, a przecież wystarczy codzienne szczotkowanie i czesanie, aby zapobiegać temu problemowi.

Nie ma nic gorszego niż "łupież" pod kołnierzykiem koszuli

Kolejną ważną kwestią jest stosowanie olejków do brody. Tak, nawilżają one włosy, sprawiają, że stają się one nieco miększe, ale zadaniem olejku do brody jest również nawilżanie skóry pod zarostem, aby nie przesuszała się i nie łuszczyła. Kosmetyki do pielęgnacji brody, zarostu i skóry pod nim muszą być obecne w życiu mężczyzny, który się na brodę lub zarost zdecydował. Nie chodzi tylko o samą pielęgnację, chodzi przede wszystkim o wrażenie, jakie się sprawia.

A co z wąsami i niesfornymi włosami?

Nie ma nic, czego wizyta u barbera by nie rozwiązała, jednak panowie, którzy decydują się na bujny wąs, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że wyjście do restauracji z tak bujnym wąsem bez zastosowania wosku może być nie lada wyzwaniem. O każdy fragment zarostu, który jest bardzo rozwinięty, należy odpowiednio zadbać.

Jeśli broda jest duża, ale ma tendencje do tego, że wystają z niej pojedyncze włosy, których nie można wygładzić, warto zastanowić się nad wyborem preparatu do formowania brody. Podobnie sprawa ma się z wąsami. Dobrze uformowane z pomocą wosku nie przeszkadzają swojemu właścicielowi.

Warto dodać, że suszenie brody również powinno odbywać się w sposób prawidłowy. Nie należy brody wycierać ręcznikiem. On jest od osuszania brody. Bujną brodę należy suszyć suszarką do włosów, ale temperatura suszenia nie powinna być wysoka. W trakcie suszenia brodę należy odpowiednio czesać, aby każdy jej fragment został dokładnie wysuszony. Pocieranie twarzy i brody ręcznikiem nie jest najlepszym pomysłem.

Pamiętać należy również o używaniu specjalnego szamponu do brody podczas kąpieli. Odżywka do brody raz na jakiś czas też nie zawadzi, a zarost będzie wyglądał świetnie. Wystarczy tylko wziąć sobie kilka porad z tego artykułu do serca!