Najmodniejsze perfumy damskie w tym sezonie

2021-02-25

Zapach jest atrybutem kobiety nowoczesnej, zadbanej, świadomej siebie, lubiącej przyciąga uwagę i potrafiącej dążyć do raz obranego celu. Ulubiony zapach również wiele mówi o naszej osobowości oraz podejściu do życia, dlatego warto temu tematowi poświęcić nieco więcej uwagi i sprawdzić, jakie są dzisiaj najmodniejsze damskie zapachy.


Najmodniejsze perfumy damskie

W zasadzie każda drogeria internetowa prowadzi własne rankingi perfum damskich i ich popularności na podstawie wyników sprzedażowych. Wśród wielu propozycji jednak wciąż pojawiają się te same nazwy i ci sami projektanci zapachu.

Perfumy damskie, których zapach musisz znać

Absolutnym numerem jeden, jeśli chodzi o popularne perfumy damskie, jest zapach od Calvina Kleina – Women. Mamy tu do czynienia z bazą w postaci m.in. białego piżma, cedru i fiołka. W nutach serca znajdziemy magnolię, słodką malinę i zniewalający kwiat pomarańczy, a w nutach głowy – orzeźwiający duet cytryny i grapefruita.

Zaraz za tym zapachem znajduje się kolejna doskonałą propozycja w postaci flakonika Tiffany & Co, znajdującego się również w kwiatowej grupie perfum. Propozycja ta jednak ma nawiązywać również do… biżuterii i pachnieć luksusem i elegancją.

Na trzecim miejscu znajduje się bardzo soczysta i owocowa postać perfum damskich, a mianowicie propozycja pochodząca od Francisa Kurkdjiana – Burberry Her. Skład to głównie aromatyczne owoce, takie jak truskawka i malina, czereśnia i czarna porzeczka, jeżyna, mandarynka i cytryna w nutach głowy; zniewalający jaśmin i fiołek w nutach głowy oraz baza w postaci drewna kaszmirowego, paczuli, nut drzewnych oraz piżma, wanilii i mchu dębowego.

Popularne i świeże perfumy damskie

Moda na ciężkie, wieczorowe perfumy damskie używane również na co dzień, chociażby do pracy, zostaje skutecznie wyparta przez lekkie, świeże, orzeźwiające i nietypowe kombinacje. Takie zestawienia – głównie bazujące na owocach i kwiatach – sprawiają, że nabieramy energii i jesteśmy przez otoczenie odbierani jako osoby pozytywnie nastawione do świata.

Wśród zdecydowanych faworytów należy wymienić przezroczysty flakonik od Miu Miu Fleur D’Argent, których skład to przede wszystkim tuberoza, akigalawood oraz piżmo.

Niepowtarzalną, lekką i kwiatową kompozycją zapachową perfum damskich jest również propozycja Diora – Miss Dior Blooming Bouquet – feeria zapachów zmieniających się w zależności od… pogody.

Ciężko przejść obojętnie również obok drzewnego i aromatycznego zapachu Hermes Un Jardin en Mediterranee, przywodzące na myśl rajski ogród, wypełniony aromatem kwitnących drzew oraz egzotycznych roślin, powietrza i świeżej wody. We flakoniku znajdziemy aromaty cytryny, bergamotki, ale też jałowca, liścia figowego czy cyprysa.