Dieta kefirowa ? ciekawe informacje

Dieta kefirowa to zarówno dieta odchudzająca, jak i przeczyszczająca. Pozwala zatem zgubić zbędne kilogramy oraz oczyścić organizm z toksyn. Jednak jako dieta oparta na jednym składniku ma zarówno zalety, jak i wady. Co warto o niej wiedzieć?

Dieta kefirowa, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na jedzeniu kefiru. Kefir działa pobudzająco na metabolizm oraz wspomaga pracę jelit, a to wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej oraz oczyszczanie organizmu. Taka dieta pozwala pozbyć się około 3kg, jeżeli stosowana jest przez około 5 dni. Jest to zatem idealna dieta dla osób, które chcę szybko dostrzec efekty stosowanej diety.

Na czym dokładnie polega dieta kefirowa?

W czasie stosowania tej diety najlepiej sięgać po kefir odtłuszczony, niskokaloryczny. Dieta ta występuje w dwóch wersjach.

Po pierwsze, w diecie stopniowo zastępuje się posiłki kefirem. Jak wyglądają poszczególne dni stosowania diety? Pierwszy ? spożywa się tylko chude sery twarogowe. Drugi i trzeci ? pije się wyłącznie kefir, ale w takiej ilości, by przestać odczuwać głód. Czwarty ? mogą pojawić się gotowane i surowe warzywa. Piąty ? do jadłospisu można włączyć gotowane mięso. Po zakończeniu tej wersji najlepiej również stopniowo zwiększać ilość kalorii, by nie pojawił się efekt jo-jo.

Po drugie, w diecie muszą znaleźć się dania, które zawierają kefir. Muszą być to dania lekkostrawne i niskokaloryczne. Mogą być to dania na bazie kefiru, np. chłodnik litewski z kefirem, zupa kefirowa z brukwią lub sałatka owocowa z kefirem.

Dieta kefirowa pozwala schudnąć, ale jednocześnie może być szkodliwa dla zdrowia ? dlatego nie należy jej stosować dłużej. W trakcie stosowania diety kefirowej organizm pozbawiony jest potrzebnych składników odżywczych. Wiąże się też z dostarczaniem bardzo dużej ilości białka do organizmu. Poza tym stosowanie tej diety wiąże się ze sporym ryzykiem pojawienia się efektu jo-jo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *