Jak dbać o stopy?

Problemy ze stopami najczęściej zauważamy w czasie lata, gdy zaczynamy nosić sandałki i klapki. Odkryte stopy ujawniają wszystkie zaniedbania związane z pielęgnacją. Trzeba przyznać, że stopy pokazują stan zdrowia i aktywność fizyczną. Nieprawidłowa pielęgnacja pogarsza stan naszej kondycji oraz samopoczucia. Jak prawidłowo dbać o stopy? W tym artykule wskazujemy na kilka skutecznych sposobów pielęgnacji stóp.

Kąpiel stóp

Regularna kąpiel stóp przez 3 do 5 minut zmiękcza naskórek. Do ciepłej wody dodajmy sól (kosmetyczna lub spożywcza) lub płatki mydlane.

Usuwanie naskórka

Zrogowaciały naskórek należy systematycznie usuwać. Użyj pumeksu, tarki lub pilnika. Pamiętaj, że usuwanie naskórka prowadzi się tylko w kierunku równoległym do pęknięć.

peeling stóp

Piling stóp

W sytuacji gdy warstwa naskórka nie jest zbyt gruba usunięcia możemy dokonać pilingiem. W przypadku bardzo delikatnej skóry lepiej stosować specjalny piling – cukrowy lub krem do złuszczających stóp.

Pięty

Regularnie sprawdzaj stan pięty. Gdy zauważysz zbyt grubą warstwę wyschniętego naskórka szybko go usuń, bo w przeciwnym razie będzie pękać. Zaleca się, by raz w tygodniu masować stopy pilingiem co umożliwi skórze oddychanie i chłonięcie innych preparatów stosowanych do stóp.

Odciski

Zanim będziemy chcieli usunąć odcisk musimy go najpierw rozmiękczyć. Jak to uczynić? Wystarczy przez kilka dni smarować dane miejsce maścią z kwasem salicylowym lub przykleić plastry na odciski. Po usunięciu starego odcisku, należy osłaniać nową skórę miękką żelową wkładką.

Kremy pielęgnacyjne

Kremy ochraniają stopy przed wysuszaniem i pękaniem. Systematyczne używanie kremów sprawi, że nasza skóra będzie miękka i gładka. Zaleca się stosowanie kremów pielęgnacyjnych rano i wieczorem.

lakier paznokcie

Paznokcie

Dbanie o paznokcie wymaga wyrównywania ich długości, nadawania naturalnego kształtu. W pielęgnacji używaj pilników tekturowych lub szklanych. Zanim nałożysz na paznokcie lakier zastosuj odżywkę.

Higiena

Część z nas zmaga się z nad potliwością stóp. Stosuj żele i talki zmniejszające wydzielanie potu. Dobrym rozwiązaniem jest także dezodorant do stóp. W czasie lata używaj chłodzących preparatów z mentolem.

Masowanie stóp

Masowanie sprawia, że stopy stają się ciepłe i rozluźnione. Dodatkowo działanie to pobudza krążenie krwi, zwiększa przemianę materii. Dobre efekty uzyskuje się gdy co najmniej 15 minut masujemy stopy.

Gdzie znaleźć niezbędne rzeczy do pielęgnacji stóp? Na stronie firmy Skamex (http://www.skamex.com.pl/oferta/rekawice)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *