Jak oczyszczać cerę wrażliwą?

Cera wrażliwa jest niezwykle wymagająca w pielęgnacji. Bardzo szybko reaguje bowiem na wszelkie bodźce – chemiczne oraz fizyczne. Pojawiają się wtedy zaczerwienienia, uczucie napięcia skóry, a także swędzenie. Występują one często nawet po podstawowych czynnościach pielęgnacyjnych. Dlatego tak ważne jest, by skórze wrażliwej zapewnić odpowiednią pielęgnację ? wybierając właściwe kosmetyki i metody. Szczególnie istotną sprawą będzie oczyszczanie takiej cery.

Podstawową kwestią będzie oczyszczanie skóry rano oraz wieczorem. Na pewno należy unikać stosowania do mycia twarzy zwykłego mydła, które działa drażniąco oraz wysuszająco. Dużo lepiej będzie sięgać po apteczne kostki nie zawierające mydła oraz emulsje lub żele przeznaczone do skóry wrażliwej. Takie preparaty nie naruszają pH skóry, nie niszczą jej płaszcza lipidowego i nie wysuszają naskórka. Bardzo ważne jest, by korzystać z kosmetyków pozbawionych barwników, substancji zapachowych oraz kwasów owocowych. Do oczyszczania skóry wrażliwej idealnie nadają się płyny micelarne.

W pielęgnacji skóry wrażliwej sprawdzają się też toniki, które pomagają łagodzić podrażnienia. Najlepiej stosować produkty bez alkoholu, zwierające wyciągi roślinne, wodę termalną oraz minerały. Toniki pomagają również zachować odpowiednie pH skóry. Można je stosować po oczyszczaniu skóry oraz po wykonanym demakijażu.

Dla cery bardzo ważne jest też głębsze oczyszczanie. Dlatego raz w tygodniu dobrze jest wykonać peeling skóry. W wypadku cery wrażliwej najlepiej jest stosować delikatne preparaty enzymatyczne, które zawierają roślinne enzymy złuszczające skórę. Nie podrażniają skóry w przeciwieństwie do kosmetyków mechanicznie złuszczających. Dzięki takiemu oczyszczeniu skóra będzie świeża, gładsza i bardziej promienna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *