Jak prawidłowo dobrać rozmiar stanika?

Na pierwszy rzut oka dobór stanika wydaje się prosty, jednak w praktyce jest to bardzo kłopotliwe zadanie. Pewnie nawet nie zdajecie sobie sprawy że większość z nas nosi źle dobrany biustonosz. Najczęstszym błędem przy złym wyborze jest nieodpowiednio dobrany rozmiar pod biustem bądź za mały rozmiar miseczki. Skutki tego mogą być różne – źle dopasowany stanik nie dość, że wygląda mało estetycznie, to powoduje również dyskomfort, przez co często czujemy się źle i mało pewne siebie. Oto kilka rad, jak prawidłowo dobrać biustonosz.

girl-931708_1280

Centymetry w dłoń!

Podstawowym czynnikiem przy wyborze jest odpowiednie zmierzenie obwodu, jaki powinien mieć nasz biustonosz. Pomiaru należy dokonać miarką krawiecką mierząc obwód zaraz pod biustem. Pamiętajmy również, że zawsze należy wybierać biustonosz zaniżając jego obwód o kilka milimetrów, ponieważ bielizna którą nosimy jest rozciągliwa.

 

Rozmiar miseczki

Kolejnym bardzo ważnym punktem jest dobór odpowiedniego rozmiaru miseczki. Dokonując pomiaru obwodu stanika należy robić to oczywiście bez założonego biustonosza 🙂 Obwód stanika należy wykonywać na wysokości brodawek. W tym przypadku wyniku nie należy zaniżać ani zawyżać 😉
Ostatnim bardzo ważnym elementem w doborze odpowiedniego biustonoszu jest prawidłowe odczytanie wyników. Należy od obwodu w biuście odjąć obwód pod biustem.
Wyniki odczytujemy w ten sposób:
Jeżeli różnica naszego pomiaru wynosi:

od 12 do 13 cm powinniśmy nosić miseczkę A.

Następnie jeśli różnica wynosi od 14 d o 15 cm – miseczkę B i tak dalej:
-16- 17 cm – miseczkę C
-18 -19 cm- miseczkę D
-20-21 cm- miseczkę DD albo E
-22-23cm- miseczkę F
-24 cm- miseczkę G

visuelle w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *