Jak promować sklep z naturalnymi kosmetykami?

Boom na kosmetyki i jedzenie ekologiczne trwa. Co więcej, zauważalny jest stały wzrost tego trendu. Statystyki mówią, że w 2020 roku 30% populacji zachodnioeuropejskiej będzie dążyło do świadomego i naturalnego życia. Może się zatem wydawać, że otworzenie sklepu internetowego z naturalnymi kosmetykami to strzał w dziesiątkę i kura znosząca złote jajka. Czy jest tak w rzeczywistości? Na co zwrócić uwagę podczas tworzenia takiego sklepu i jak promować naszą markę? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w artykule.

Myśl globalnie, działaj lokalnie

Właściciele sklepów z naturalnymi produktami powinni śledzić lokalne wydarzenia – targi zdrowej żywności, targi wegetariańskie i inne tego typu imprezy. Odbywają się one na ogół w dużych miastach. W Łodzi, w OffPiotrkowska w każdą sobotę organizowane są ekologiczne targi. Warto wystawić się tam ze swoim stoiskiem. Podobne imprezy mają miejsce w innych dużych miastach. W Krakowie mekką wegetarian jest Forum Przestrzenie, w którym odbywają się niezwykle ciekawe eventy takie jak VeganMania czy NajedzeniFest. Wystarczy zgłosić wcześniej chęć udziału, przygotować promocję i ruszyć z domu 🙂

 

Promocja w internecie

Przed otworzeniem sklepu warto skonsultować się ze specjalistą SEO, który pokaże, na co zwrócić uwagę podczas tworzenia witryny, by była ona dobrze oceniana przez Google. Inaczej już na wstępie łatwo o błędy, które mogą skutkować nałożeniem kar. Czy wiesz, że wszystkie opisy produktów w sklepie powinny być oryginalne, a nie kopiowane z hurtowni?

Marketing bezpośredni

Opowiadaj o swoim sklepie wszystkim, których spotykasz na swojej drodze 🙂 Czy sprzedawczynie w osiedlowym sklepie wiedzą, że prowadzisz sklep? Wszyscy znajomi na Facebooku? O każdym spotkanym człowieku myśl jak o potencjalnym kliencie. Rozdawaj wizytówki (możesz je wydrukować w dużych ilościach np. tu http://www.openprint.pl/wizytowki), stałym klientom – kalendarze z logo sklepu. Im większą aktywnością się wykażesz, tym więcej konwersji będzie zliczał Twój sklep. Powodzenia!

bag-839602_640-1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *