Jak wybrać dla siebie perukę?

Peruka to bardzo szybki sposób na zmianę fryzury bez ingerowania w naturalne włosy. Jednocześnie jest to ratunek dla tych osób, które swoje naturalne włosy utraciły, np. w wyniku problemów zdrowotnych. Ponieważ jednak wybór wśród peruk jest spory, warto ustalić, co brać pod uwagę przy wyborze peruki.

Rodzaj peruki

Najpierw należy ustalić, jaki rodzaj peruki nam bardziej odpowiada. Do wyboru mamy:

  • peruki syntetyczne – są tańsze, wykonywane z różnych rodzajów włókien w zależności od przeznaczenia. Można wybrać peruki lepszej i gorszej jakości. Warto wybrać taką, która będzie podatna na modelowanie oraz zapewni wentylację;
  • peruki naturalne – wykonywane z naturalnych włosów ludzkich. Są droższe, ale idealnie nadają się do noszenia na co dzień. Trzeba jednak przy wyborze zwrócić uwagę na to, jakim zabiegom były one już poddawane.

Sposób mocowania i jakość wykonania

Coraz częściej peruki są mocowane przy użyciu materiałów bezpiecznych dla skóry głowy. Najczęściej wybierane są osnowy z :

  • tiulu – cechuje je lekkość i przewiewność;
  • mikroskóry – przypomina wyglądem skórę człowieka, więc trudno jest ją odróżnić.

Należy też zwracać uwagę na jakość wykonania, by peruka nie tylko jak najlepiej się prezentowała, ale tez mocno trzymała głowy, dzięki czemu nie będzie się ześlizgiwać.

Fason i kolor

Na końcu należy też ustalić, jaka fryzura i jaki kolor będzie najbardziej odpowiadać do naszego typu urody. Bierzemy pod uwagę kolor cery, oprawę oczu, naturalny kolor włosów oraz kształt twarzy. Na szczęście wybór jest ogromny – liczne kolory, różne długości, różne rodzaje uczesania i różne cięcia. Trzeba znaleźć taką perukę, w której będzie się wyglądało jak najbardziej naturalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *