Jak wybrać idealny samoopalacz?

Wielu osobom samoopalacze nie kojarzą się najlepiej ? nieestetyczne plamy, pomarańczowy kolor, zabrudzenia trudne do usunięcia. Jednak z drugiej strony, kiedy wybierzemy odpowiedni samoopalacz i właściwie go zastosujemy, możemy uzyskać piękną i trwałą opaleniznę ? bez narażania się na działanie promieni UV, poparzenia czy przebarwienia. Kluczem do sukcesu jest właśnie wybór odpowiedniego kosmetyku.

Po pierwsze, trzeba wybrać odpowiedni odcień samoopalacza. Trzeba znaleźć taki kosmetyk, który będzie pasował do naszej karnacji. Zazwyczaj podział jest dość prosty ? mamy samoopalacze do ciemnej i jasnej karnacji. Należy je stosować zgodnie z przeznaczeniem ? w przeciwnym razie uzyskamy nienaturalny efekt.

Po drugie, należy dobrać samoopalacz do odpowiednich części ciała. Koniecznie należy wybrać inny kosmetyk do twarzy, a inny do ciała. Ważne jest to szczególnie dla cery ? w takich kosmetykach nie ma składników odpowiedzialnych za zatykanie porów. Jedna uwaga ? należy wybierać kosmetyki tej samej firmy, by uzyskać ten sam odcień opalenizny.

Po trzecie, należy zwrócić uwagę na konsystencję samoopalacza. Dlaczego jest to ważne? Wpłynie to na sposób rozprowadzania kosmetyku, jego wchłanianie i właściwości. Trzeba zatem dobrać kosmetyk odpowiedni do potrzeb skóry, ale też taki który łatwo się na nią nałoży ? dzięki temu unikniemy powstawania plam na skórze. Wybór jest spory ? kremy, żele, pianki, płyny. Do cery tłustej warto wybrać piankę lub płyn, do cery suchej ? krem, do cery normalnej ? piankę.

Kiedy wybierzemy odpowiedni kosmetyk, uda się nam osiągnąć satysfakcjonujący efekt pięknej opalenizny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *