Kilka słów o sztuce prasowania

Prasowanie to jedna z najważniejszych domowych prac – od biegłości w posługiwaniu się żelazkiem zależy, jak będą prezentowały się nasze ubrania, a więc również my sami. Mądrość ludowa mówi bowiem, że „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Podajemy więc kilka prostych porad, jak prasować efektownie oraz co zrobić, by nad deską do prasowania nie wylewać z siebie siódmych potów.
Stań na wysokości zadania

Pochylanie się jest niezwykle niezdrową dla kręgosłupa pozycją. Kiedy więc zabierasz się do prasowania, zacznij pracę od ustawienia deski na odpowiedniej wysokości. Jeśli masz deskę, która nie ma takiej opcji – koniecznie zaopatrz się w deskę idealną dla Twojego wzrostu.
Unikaj zagnieceń

Starasz się jak możesz, a i tak nieustannie na prasowanym materiale pojawiają się zagniecenia? Istnieje prosty sposób, aby temu zapobiec! Po prostu… włóż dość grubą podkładkę pod pokrowiec deski. Sprawdzonym pomysłem jest również „instalacja” pod pokrowcem folii aluminiowej – powoduje ona rozchodzenie się ciepła i w efekcie idealnie równą powierzchnię tkaniny.
Zamiennik pary

Większość żelazek prasuje dzisiaj „na parę”, jednak wciąż można napotkać modele, które nie mają tej funkcji. Może też się zdarzyć tak, że odziedziczyłaś żelazko po babci. Jeśli tak – użyj zwykłego spryskiwacza! Jeszcze lepszy pomysł – użyj pachnącego spryskiwacza! Taki produkt proponuje nam tylko jedna marka na polskim rynku – General Fresh. Warto pytać w sklepach lub zamówić przez internet. Ubrania i pościel pachną oszałamiająco!

arola-odswiezacz-do-tkanin-spring-mist_1662_285x285-1

 

Polecamy wspaniały spray do tkanin Arola General Fresh – niezastąpiony podczas prasowania.

Temperatura ma znaczenie

Sprawa priorytetowa – pamiętaj, aby przed przystąpieniem do prasowania sprawdzić, w jakiej temperaturze należy prasować poszczególne tkaniny! Aby zaoszczędzić czas, rozpocznij prasowanie od ubrań, które wymagają traktowania najniższą temperaturą, a następnie stopniowo przechodź do tych, które należy prasować w coraz wyższej.
Oszczędzaj energię

Prasowanie nie musi być męczące, jeśli odpowiednio zaplanujesz swoje działania. Możesz wcześniej przygotować miejsce na składanie świeżo uprasowanych rzeczy, albo od razu naszykować wieszaki. Wówczas tuż po skończonym prasowaniu danej rzeczy, możesz powiesić ją w szafie!
Gdy osiągnie się wprawę, prasowanie staje się czynnością mało angażującą zmysły. Dzięki temu możesz umilić sobie to zajęcie, słuchając muzyki lub oglądając ulubiony serial!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *