Okna plastikowe czy drewniane

Okna plastikowe cieszą się niezwykłą popularnością. Są tanie, praktyczne i nie wymagają szczególnych zabiegów konserwacyjnych, co przekłada się na ich dodatkową przewagę nad oknami drewnianymi. Te jednak również w dalszym ciągu są stosowane, ale niestety z racji wysokiej ceny surowca jakim jest drewno uważane są za towar niezwykle luksusowy a przecież nie powinno to mieć miejsca w naszym kraju.

Jakie są zalety i wady okien drewnianych? Najczęstszą obawą jest to, czy drewniane profile z biegiem czasu nie będą się wypaczać. Odpowiedź brzmi nie – oczywiście jeśli okno zostało poprawnie zrobione. Klejona konstrukcja chroni przed taką ewentualnością. Podstawowa zaleta okien drewnianych to ich bardzo estetyczny wygląd i możliwość konserwowania ich w taki sposób, widoczne były słoje drewna, co niezwykle dobrze wpływa na wygląd wnętrza w całym domu. Bezsprzeczną wadą jest to, że okna niestety trzeba konserwować, ponieważ w przeciwnym razie mogą szybko zostać zaatakowane przez różne żyjątka, które chętnie żywią się i żyją na drewnie. W oknach drewnianych można zamontować funkcje antywłamaniowe, są trwałe a skomplikowany proces produkcyjny sprawia, że są bardzo dokładnie wykonane. Jeśli chodzi o okna pcv dobczyce, czyli tradycyjne plastikowe to i one mają swoje wady i zalety. Na pewno podstawową zaletą jest cena, o czym już wcześniej mówiliśmy no i fakt, że są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości a to jest dziś kwestia na prawdę deficytowa, bo ludzie po prostu nie mają czasu na długotrwałe szorowanie. Ich żywotność jest nieco krótsza niż w przypadku dobrze zakonserwowanych okien drewnianych, bo wynosi mniej nić pięćdziesiąt lat, a drewno wytrzyma nawet dziewięćdziesiąt więc różnica jest znaczna.

okna pcv dobczyce

Jakie więc okna wybrać? Nie ma na to żadnej jednoznacznej recepty. Każdy musi znaleźć odpowiedź na to pytanie dostosowując je do swoich własnych potrzeb. Okna drewniane są bardziej wymagające, ale są na prawdę piękne i nadają wnętrzu cudownego, domowego klimatu, którego nic nie jest w stanie zastąpić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *