Popularne diety oczyszczające organizm a medycyna

Diety oczyszczające cieszą się niezwykłą popularnością. To nie tylko dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się kilku kilogramów, ale też dla tych, którym zależy na dobrym zdrowiu. Diety te pomagają pozbyć się toksyn nagromadzonych w organizmie oraz nadmiaru wody. Dzięki temu poprawia się wygląd i jędrność skóry, samopoczucie oraz zwiększa energia. Do wyboru jest wiele różnych diet oczyszczających. A które z nich są wybierane najczęściej?

  1. Głodówka.

Można zastosować głodówkę jednodniową ? wtedy nie przyjmuje się pokarmów, a jedynie pije wodę mineralną i napary ziołowe. Są też głodówki kilkudniowe ? do 7 dni. Do takiej głodówki organizm należy przyzwyczaić, stopniowo zmieniając swój jadłospis. Najpierw trzeba zrezygnować z kawy i herbaty, później postawić na warzywa, owoce, kasze i razowe pieczywo oraz soki owocowe.

  1. Dieta sokowa.

Podstawową zasadą diety jest zastąpienie posiłków sokami warzywnymi lub owocowymi. Kuracja taka powinna trwać tydzień, co pozwala najlepiej oczyścić organizm. Przez pierwsze dni dieta opiera się głównie na sokach z owoców cytrusowych ? grejpfrutów, pomarańczy, cytryny. W kolejnych dniach do diety można włączyć sok jabłkowy i marchwiowy. W diecie tej sprawdza się również sok z buraków, ogórka, kapusty.

  1. Dieta jabłkowa.

W czasie trwające 2-3 dni diety je się jabłka w różnej postaci i w dowolnej ilości. Można jeść jabłka surowe, pieczone, jabłka w postaci surówki. Dodatkowo w czasie trwania diety należy dbać o uzupełnianie ilości płynów, np. pijąc wodę, soki z jabłek, jabłkową herbatkę. W innym przypadku może dojść do poważnych zaburzeń pracy nerek, a cewniki medyczne to chyba nie jest to, o czym się marzy.  Taka dieta pozwala usunąć z przewodu pokarmowego wszelkie toksyny, poprawia pracę trzustki i wątroby, poprawia wygląd skóry i dodaje energii. Regularnie powtarzana dieta pomaga przy bólach reumatycznych.

  1. Dieta owocowo-warzywna.

Dieta może trwać około 3 dni i opiera się jedynie na warzywach oraz owocach. Można je jeść na surowo, gotować na parze, w postaci zupy oraz kiszonki. Idealnie nadają się też owocowe herbatki i soki. Dieta pozwala skutecznie oczyścić organizm, a jednocześnie dostarcza spora ilość witamin i minerałów.

  1. Dieta zbożowa.

Taka dieta może trwać około 12 dni. Jest ona bezpieczna, pomaga oczyścić organizm, a jednocześnie pozwala dostarczać witaminy, minerały oraz błonnik. Opiera się na jedzeniu gotowanych ziaren pszenicy i dzikiego ryżu. Można też sięgać po kiełki oraz pić herbatki ziołowe.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *