Wakacje na wsi jako sposób na spędzenie niezapomnianego lata

Nie ma lepszego sposobu na spędzenie lata niż odwiedziny na wsi albo wakacje w gospodarstwie agroturystycznym. Właśnie tak spędzam każdy lipiec i każdemu polecam taką formę odpoczynku. Jeżdżę do zaprzyjaźnionego gospodarstwa, w którym ja i mój pies jesteśmy mile widziani.

Ile kosztują wakacje na wsi?

Spędzając wakacje na wsi odpada wiele wydatków typowych dla miasta. Zwykle raz w tygodniu jedziemy na większe zakupy do miasta, a potem gotujemy z tego, co kupiliśmy oraz rzecz jasna z tego, co urodzi ziemia. A plonów latem jest od groma. Jemy pomidory z ogródka, których zapach w niczym nie przypomina zapachu pomidora z supermarketu, zerwane prosto z krzaczka rzodkiewki, kwaśne porzeczki czy soczyste  czereśnie. W gospodarstwie, do którego jeżdżę, mieszkają również krowy i kury. Właściciele są wegetarianami i nie robią z nich mięsa – pijemy za to świeże mleko i jemy pyszne jajka prosto od kur, które nonszalancko dreptają po podwórku i nie martwią się zupełnie niczym. W wielu gospodarstwach można zamieszkać w zamian za pomoc w pracach gospodarskich. Ja właśnie na takiej zasadzie odbywam swój wiejski trip. Co robię na wsi i jak ja, dziewczyna z miasta, pomagam przy krowach i zbiorach? Praca jest ciężka, ale można się jej nauczyć. Nie ma nic fajniejszego, niż pójście spać zmęczonym fizycznie, a nie zmęczonym siedzeniem przy komputerze w pracy.

Co można robić na wsi?

Wstaje skoro świt. Jem śniadanie na podwórku, piję kawę. O 7 idę z synem właścicieli na pole. W zależności od dnia zajmujemy się różnymi rzeczami – wyprowadzamy zwierzęta, orzemy pole etc. Ostatnio przygotowywaliśmy maszyny rolnicze do letnich prac.livestock-384628_640

Polegało to w pierwszej kolejności na przeglądzie, a potem wymianie oleju i innych płynów eksploatacyjnych. Czy wiecie, że taki traktor ma moc silnika i ilość koni 2 razy większą, niż samochód osobowy? Jest moc. A przejażdżki taką maszyną do prawdziwy off road. Wracamy z pola ok 15, jemy obiad, później zwykle pomagam w prostych pracach przy domu – podlewam kwiaty, sprzątam u zwierząt, sprowadzam krowy z pola. Oglądam zachód słońca i zasypiam zmęczona. Zdrowo się odżywiam, więc już po 2 tygodniach czuję się lepiej i mam więcej energii.

Traktor moich gospodarzy:

tractor-826838_640

Taki olej dolewamy do traktora:

john-deere-plus-50-ii-20l

 

To zdjęcie ze stocka, ale moja wieś wygląda podobnie:

field-644440_640

 

Każdemu polecam wakacje na wsi. Można spotkać tam prostych i szczerych ludzi, nieskażonych chamstwem i pogonią za pieniędzmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *